מחירים

pricelist hebrew 01052023

שביל ישראל, כל המידע שצריך לדעת

אוהבים לטייל?

 
מסלול שביל ישראל הוא מסלול חובה בעבור כל תרמילאי ישראלי. רגע לפני שאתם ממריאים לטראקים במזרח הרחוק ובדרום אמריקה בואו להכיר את פלאי ארץ ישראל במסע מאתגר מקצה אל קצה. שביל ישראל משלב סוגי נופים, אטרקציות, אתגרים, הפתעות ולא מעט חוויות. כאן תוכלו למצוא מידע שימושי על השביל במהלכן תגלו שפע של
אטרקציות בדרום ובצפון.  

 

את מסלול שביל ישראל תוכלו לבצע במסע אחד ממושך ארוך או בחלקים כאשר בכל פעם תטיילו במקטע שונה ותתקדמו עוד לקראת נקודת הסיום. לכל אורך השביל תוכלו למצוא בתי מלון, אכסניות, צימרים, מתחמי קמפינג בדרום וגם בצפון, מסעדות ושאר שירותים נחוצים למטיילים. בוגרי שביל ישראל יוכלו לספר סיפורים רבים על נפלאות ארץ ישראל.

 

מהו שביל ישראל?

שביל טיול מסומן באורך של 940 ק"מ המתחיל בקיבוץ דן בצפון ומסתיים במעבר הגבול טאבה באילת. השביל מאפשר לטייל לאורכה של הארץ בתחומי הקו הירוק תוך ביקור באתרים היסטוריים ואתרי טבע יפים. את הרעיון לפיתוח השביל הגה העיתונאי ואיש הטבע אברהם תמיר ז"ל. השביל נחנך בשבת 1995 כאשר על עבודה סימון התוואי ותכנונו הופקדה הוועדה לשבילי ישראל.

במהלך השנים הוכנסו שינויים קלים בתוואי השביל. מטיילים רבים פוקדים את השביל בכל שנה, כמעט תמיד תוכלו לפגוש מטיילים ישראלים ומטיילים מכל העולם בשביל ישראל.

 

 

סימון השביל

אם אתם נוהגים לטייל בוודאי נתקלתם כבר בסימון שביל בצבע לבן-כחול-כתום, סימון זה הוא הסימון של שביל ישראל. בעזרת הסימון תוכלו לדעת האם השביל מתקדם צפונה או דרומה. אם הצבע העליון בסימון לבן משמעו כיוון צפון (החרמון). אם הצבע העליון כתום משמעו דרום (המדבר).

 

המבנה של שביל ישראל

מעטים מסוגלים לטייל בשביל ישראל במלואו מצפון ועד דרום. על כן, נהוגה חלוקה של השביל ל-44 קטעים. תוכלו לבחור לטייל רק בכמה קטעים של השביל בכל פעם. מסלולי שביל ישראל יוכלו לשמש מסלולים נוחים לטיול בכל רחבי הארץ.

 

על מלאכי השביל שמעתם?

יש מי שדואג למטיילים בשביל ישראל ועוזר להם. אלו הם מלאכי השביל שפועלים בהתנדבות לחילוץ מטיילים במידת הצורך, מטמינים בעבורכם מים באזורים בעייתיים, מארחים מטיילים, מסייעים בהעברת ציוד ואף מציעים מתחם מתאים להקמת אוהל ללינת לילה.

 

 

איפה אפשר לקבל תדרוך?

מידע רב בנושא שביל ישראל תוכלו למצוא אונליין. בנוסף, הוועדה לשבילי ישראל מקיימת תדריכים למטיילים בהם תקבלו עדכונים על שינויים בשביל, טיפים שימושיים וכללי עשה ואל תעשה. התדרוכים כרוכים בתשלום סמלי (מתבצעים על ידי החברה להגנת הטבע).

 

אתרי קמפינג בדרום לאורך שביל ישראל

אזור הצפון ואזור המרכז עשירים בפתרונות אירוח לאורך קטעי השביל. אזור הדרום פחות מיושב ויש להיערך בהתאם עם סידורי הלינה. עצירה מומלצת במה לך הטיול באזור המכתשים במכתש רמון. האזור מציע טיולים מרהיבים, מצפה כוכבים, מים ופתרונות אירוח ולינה במתחמי קמפינג ובתי הארחה. ההעדפה של רוב המטיילים ללינה באזור הדרום היא חאן במצפה רמון לאווירה של טבע עם מקלחת חמה.