מחירים

pricelist hebrew 01052023

5 אטרקציות שחובה לבקר בהן בישראל

מצפון ועד דרום, שפע של אטרקציות יש במדינת ישראל וצריך רק למצוא אותן. אז כדי שיהיה לכם הרבה יותר קל בפעם הבאה שתצאו לדרך ותחליטו לסייר בכל המדינה, הנה חמש אטרקציות שחובה לבקר בהן מהנקודה הצפונית ביותר במדינה ועד לזו הדרומית.

 

שלג בחרמון והנקרות של ראש הנקרה
האטרקציה הצפונית ביותר במדינה היא האטרקציה הלבנה ביותר והכוונה היא כמובן לחרמון. כשמדברים על החרמון מדברים בעיקר על הימים שמגיעים אחרי סערה חזקה, כך שכל ההרים מלאים בשלג לבן ויפהפה שמאפשר ליהנות מכל מה שהחרמון מציע פרט ליופי שלו, החל מגלישת סקי, דרך גלישה במזחלת ועד השלכת כדורי שלג אחד על השני. אנשים רבים מרחיקים עד לשם ונהנים מהנופים המרהיבים אותם הם פוגשים בדרכים ומהנחלים הזורמים לידם ניתן לעצור, אך ללא ספק האטרקציה שהכי כדאי לעצור בה בצפון היא החרמון. אם מדרימים טיפה, אך עדיין נשארים בצפון, מוצאים פנינה לא קטנה שמתחבאת במקום שנקרא ראש הנקרה. צפונית לנהריה מסתתר מקום קסום שמציג נוף נדיר לכל אורך השנה, כשבראש ובפער גדול מדובר בנקרות של ראש הנקרה, האטרקציה המרכזית של המקום. מדובר בנוף דמוי מנהרות אליהן ניתן להיכנס ולערוך מסלול באורך של כ-200 מטרים, כשלאורך כל המסלול תגלו נוף עוצר נשימה שמתאפיין במים צלולים, חילופי צבעים, אצות ובעלי חיים זעירים.

 

סיור מודרך בירושלים וביקור בכותל המערבי
לאחר שהתרשמנו מהאטרקציות המיוחדות של הצפון יש להדרים זמן נסיעה משמעותי ולהגיע עד ירושלים. עיר הבירה של ישראל היא גם העיר הכי אטרקטיבית שלה, כשבניגוד לרוב המקומות במדינה שמציעות אטרקציה או שתיים, העיר ירושלים היא אטרקציה גדולה שלא נגמרת. לכן, הדבר המומלץ ביותר הוא לערוך סיור מודרך בירושלים וזאת כדי לא לפספס ולו דבר אחד מכל האתרים המרהיבים אותם העיר מציעה. יחד עם זאת, אם בחרתם לעשות סיור עצמאי, אין ספק שגולת הכותרת של ירושלים תהיה הכותל המערבי, אותו קיר מפורסם בו ניתן להתפלל ולטמון פתקים עם בקשות אישיות לאל, כשבדרך תוכלו לעבור ברובע המוסלמי של העיר ולהתרשם מכל הנוף העתיק שנמצא סביב.

 

מצדה ושונית האלמוגים באילת
גם דרום הארץ מתגאה בכמה אטרקציות נהדרות, ביניהן מצדה. אל ההר שסוחב אחריו היסטוריה שלמה ניתן לעלות באחד משני השבילים, שביל הנחש או שביל הסוללה, אבל לא חשוב באיזה שביל תבחרו ואיזה מאמץ תשקיעו, הנוף יוצא הדופן אותו תוכלו לראות מפסגת ההר יהיה שווה הכל. המקום האחרון עליו שווה להמליץ הוא גם המקום הדרומי ביותר מבין כולם ונמצא בעיר הדרומית ביותר של ישראל, העיר אילת. לצד אטרקציות נהדרות בעיר דוגמת ריף הדולפינים או המצפה התת-ימי, נדמה כי האתר הבולט ביותר בעיר הוא זה של שונית האלמוגים. השונית מתהדרת בקיר אלמוגים בעומק של כ-35 מטרים, יחד עם צבעים מרהיבים שיוצרים האלמוגים וחיות ים מיוחדות דוגמת ספוגים, סרטנים ותמנונים.